O Produktach

SÓL KAMIENNA – ENERGIA I WITALNOŚĆ

Czy zwykły kawałek soli może leczyć i uspokajać?

Tak, a najlepiej, jeżeli jest to sól w formie lampy!

Od wieków człowiek z powodzeniem wykorzystuje lecznicze właściwości soli. Sól wykorzystywana przy produkcji lamp, wydobywana z głębokości ok. 1000 m, pozbawiona jest jakichkolwiek toksycznych zanieczyszczeń. Lampy solne produkowane współcześnie wprowadzają niepowtarzalny nastrój, korzystnie jonizując powietrze. Jest to produkt całkowicie bezpieczny w użytkowaniu.

W zamkniętych pomieszczeniach oddychamy powietrzem z przewagą jonów dodatnich, zaś kryształ solny jest idealnym źródłem jonów ujemnych z uwagi na swój skład chemiczny. Jony te są emitowane o wiele intensywniej podczas świecenia lampy. W wyniku ujemnej jonizacji poprawia się samopoczucie, lepiej się oddycha, zwiększa się odporność na stres, wzrastają siły witalne.

Potwierdzają ten fakt opinie wielu bioenergoterapeutów. Mikroklimat w pomieszczeniach, gdzie używa się lamp solnych, znacznie się poprawia, zdecydowanie lepiej rosną rośliny, lampy neutralizują też szkodliwe promieniowanie żył wodnych.

Do wymienionych zalet lamp solnych należy dodać oddziaływanie kolorów. Kolor lampy zależy od zawartości i ilości mikroelementów kryształów soli i również oddziałuje leczniczo na człowieka, przywracając mu dobry nastrój i wyciszenie. Świecąca się żarówka powoduje odparowywanie kryształów soli, co daje efekt inhalacji – zabieg często stosowany w uzdrowiskach i sanatoriach.

Przeprowadzone badania i testy potwierdziły wzrost ilości jonów ujemnych nawet o ok. 70% już po godzinie świecenia lampy solnej. Te wszystkie energie działają leczniczo na człowieka, przywracając mu radość życia.

Lampy solne czyści się wilgotną ściereczką lub szczoteczką. Gdy lampa jest zbyt wilgotna, najlepiej pozostawić ją włączoną przez dłuższy czas. W razie konieczności wymiany żarówki należy odkręcić podstawę lampy, wymienić żarówkę i ponownie zamocować podstawę.